Služby pro domácnosti > Novostavby > Design zahrady

Vaše zahrada by měla být jedna z nepříjemnějších a odpočinkových částí vašeho domova. Proto přizvání designéra, který Vám pomůže z celkovým rozvržením prostoru, abyste v něm byli spokojeni, aby sloužil vám a vaší rodině a ne vy jemu, je zárukou, že se na zahradě budete cítit dobře a zahrada bude rozšířením Vašeho bydlení.


V podstatě máte i více pod kontrolou to, že zahrada bude vypadat podle Vašich představ, rozpočtu a požadavkům. Vyberete styl zahrady, materiály, osvětlení a ostatní prvky, rostliny a celkovou dispozici.


Proces tvorby zahrady v krocích:


1. Obhlídka místa

Obhlídka místa umožňuje designérovi lépe poznat celkový prostor zahrady. Je důležité nadýchat atmosféru daného místa, poznat celkový prostor zahrady, její začlenění do okolního prostředí vč. jejího uspořádání a výškového rozčlenění. Pokud nejsou majitelem zahrady poskytnuty detailní geometrické výkresy, zahrada je i detailně vyměřena. V některých případech je důležité i výškové zaměření zahrady.

Zároveň se zákazníkem designér konzultuje jeho představy a požadavky. Pro lepší představu se podívejte na náš standardní dotazník.

2. Koncept zahrady

Důležitou částí v procesu vytváření zahrady je tvorba konceptů. Zákazník tak může vidět zahradu z více perspektiv. Obvykle vytvoříme 2 až 3 koncepty zahrady s rozdílným rozvržením a nápady v jednotlivých konceptech. Z připravených konceptů se vytvoří konečné rozvržení zahrady zahrnující klíčové prvky zahrady jako jsou soliterní rostliny, objekty, odpočívadla, vodní prvky, pergoly a zastřešení, šlapáky, chodníčky, terasy, záhony. Konečné řešení by mělo nastínit celkový dojem ze zahrady a její využití. Zároveň je připraven základní rozpočet zahrady spolu s extra rozpočtem pro různé doplňky, které zahradu zútulňují a dodávájí jí pocit domova.

3. Vizualizace

Vizualizace je připravena v 3D verzi, kde si zákazník může lépe prohlédnout rozvržení zahrady.

4. Finální verze

Finální verze řešení designu zahrady obsahuje detailní rozvržení zahrady v měřítku a zahrnuje všechno podstatné pro vybudování zahrady.

Detailní specifikace – osazovací plán

Osazovací plán je jednou z nejzajímavějších částí designu zahrady. Rostliny mají sílu zcela přeměnit každou zahradu vytvořením příjemného prostoru k relaxaci plného zeleně a barev nebo naopak dramatického, architelktonického minimalismu. Výběr je na vás...

Výběr nejvhodnějších rostlin do zahrady je zcela zásadní. Dobře promyšlený osazovací plán dodává zahradě velkou vizuální hodnotu. Výběr vhodných rostlin zaručuje krásnou podívanou během celého roku.

Rostliny jsou pečlivě vybírány na základě požadavků zákazníka a podmínkách a umístění zahrady. Osazovací plán zahrnuje detailní seznam rostlin pro Vaši zahradu, latinský název rostlin, jejich počet a velikost.

Detailní specifikace – osvětlení

Detailní specifikace osvětlení je dalším článkem kompletní balíčku finální verze plánu vaší zahrady. Správné rozmístění osvětlení na zahradě může zcela změnit prostor vaší zahrady ve večerním světle.

Detailní speciface – technické výkresy

Technické výkresy zahradních prvků jsou důležitou součástí projektování zahrady. Pomáhají dodavateli i zákazníkovi porozumět struktuře a konečné podobě navrhovaných staveb na zahradě.

Detailní specifikace – zpevněné plochy

Nedílnou součástí finální verze i popis a rozměry jednotlivých zpevněných ploch na vaší zahradě.